FK Dubrave-FK Vranjak 2:0

0

Ipak nisu izdržali naši momci,nedostajalo je i malo sreće da i treće kolo zaredom sačuvamo našu mrežu…golovi su pali u 80. i 89.minutu.
Napomenućemo da smo danas bili bez čak 5 igrača(Trepić,Demonjić,Savić D,Damjanović,Mikelini),zbog suspenzija od prošlog kola,ali svi koji su istrčali danas pokazali su veliku želju i volju.I pored poraza primjetan je napredak u odnosu na prošlu polusezonu,mnogo više se trči što nam treba najviše i mnogo je više kombinatorike u igri.Utakmica od početka tvrda,ziheraška,”na jednu grešku”…ali sa bezbroj duela na zemlji,u zraku,prštalo je u pojedinim trenutcima,ali na kraju samo sa dva žuta kartona na komplet utakmici.
I kako to obično biva,kada ne iskoristiš svoje šanse,na kraju budeš kažnjen…imali smo nekoliko dobrih izradjenih akcija,kontranapada,šuteva sa distance ali bez realizacije.U prvom poluvremenu prodor Siniše Sarkića i šut,dva šuta sa 20-ak metara Danijela Stojanovića i još par situacija,ali najveća šansa je bila u drugom poluvremenu kada su odličnu kontru iz udžbenika istrčali Pejić,LJ.Sarkić i Marko Petrović,u par dodavanja izbacili Pejića samog ispred golmana Vasića ali je ovaj bio zamalo neprecizan.Nisu ni domaći bili bezopasni,ali Stjepanovic na golu i ispred njega Ristic,Petrovic,Jankovic i Savic Nenad su uspjevali da zaustave sve napade,sve do kobne 80. minute kada je jedan centaršut Milakovića po zemlji sa strane nesretno zavrsio u nasoj mrezi.Nakon toga smo izasli jos otvorenije i onda minut prije kraja primili jos jedan gol za konacnih 2:0 kada je viši od našeg Čedomira Stojanovića bio Jalić i glavom poslao loptu u mrežu.
Generalno,putokaz se nazire iz danasnje utakmice ali prostora za rad i napredak ima u svim segmentima igre.
Domaćima se zahvaljujemo na gostoprimstvu i želimo im sve najbolje u nastavku prvenstva,veoma dobra su ekipa i sigurni smo da se u Dubravama niko neće naigrati ni ubuduće.
Pohvalicemo i glavnog sudiju Nikolu Tadića koji,iako je imao jednu grešku kada prilikom prvog gola domaćih nije označio prekršaj na Nenadu Saviću,odradio odličan posao sa svojim pomoćnicima,te pokazao da se prava muška utakmica,sa bezbroj jakih duela i startova može završiti sa samo dva žuta kartona…totalna suprotnost Bojanu Vujanoviću,koji je zbog svoje hronične bojažiljvosti,straha i nesigurnosti napravio pravi cirkus od utakmice prošlo kolo protiv Slatine.
Zbog svega navedenog ozbiljno se razmišlja u klubu da se za buduće utakmice traži izuzeće pomenutog “gospodina” Vujanovića,koga neko očigledno drži na “Zapadu” za neke svoje računice!
Naravno,i mi imamo svoju računicu,a to je da i dalje okupljamo Nedeljom u Vranjaku oko 500 gledalaca,da se djeca bave sportom,da ulažemo u infrastrukturu,da gradimo pravu fudbalsku priču i porodicu…ako je nekome sa “vrha” u cilju da to sve sruši,samo želimo da znate NEĆE MOĆI,sve dok jednom ne shvatite da smo ozbiljan klub i da nemamo nikakve loše namjere!!!
Napomenućemo još i pozdravicemo i naše navijače koji su i danas u Dubravama bili uz nas jer pravi prijatelji kluba su uvjek sa nama,i u pobjedama i u porazima!
Nastupili su:Stjepanović,Janković,Savić N(Stojanović Č),Ristić,Petrović(Savkić),Sarkić Lj,Sarkić S,Dudić,Stojanović D,Pejić,Gajić(Djurić).
U sledecem kolu u goste nam dolazi ekipa Jedinstva iz Žeravice,po misljenju mnogih vjerovatno najbolja ekipa u čitavoj ligi te ce to sigurno biti magnet za jos jedan pun “Kavez” i jos jednu odlicnu partiju u njemu!