FK VRANJAK-FK MLADOST Donja Slatina 1:0

0

Prije dvije godine,engleski naučnici na Univerzitetu UCL(University College London),izračunali su da je nalet emocija prilikom postizanja gola na fudbalskoj utakmici kluba za koji navijate,jedan od najjačih izliva sreće koje čovjek može da izrazi…ali u 80.minuti današnje utakmice,kada smo sa samo 9 igrača na terenu postigli gol i kada su se pomiješale i sudarile emocije igrača sa emocijama skoro 500 gledalaca,bio je to pravi dokaz da su pomenuti naučnici bili u pravu.Možemo slobodno reći da se takvo slavlje nakon gola nije dugo godina vidjelo na našem stadionu!!!
Vraticemo se na početak i reći da je vrijeme bilo odlično,za fudbal prijatnih 22 stepena.Tribine su se počele popunjavati vec pola sata ranije,dok je trajalo zagrijavanje ekipa,mada se i očekivao veliki broj gledalaca,ipak je to bio lokalni derbi Druge Lige RS.
Utakmica je za naš tim bila od velikog značaja,gostima nesto manje s obzirom da su peti na tabeli,ali je kod igrača obije ekipe vladala velika nervoza od samog početka,te su vec u drugoj minuti požutili naš Mikelini i Mišić kod gostiju.Igralo se čvrsto i jako na svaku loptu sa obije strane,niko nije uzmicao.Osjećao se veliki naboj u vazduhu,a tome je doprineo i glavni sudija Vujanović koji je od početka počeo gubiti konce utakmice iz ruku.Tako je u 40.minuti nakon nedovoljno dobro sagledane situacije,nakon koškanja i naguravanja,kakve vidjamo i na utakmicama Lige Šampiona,podijelio direktne crvene kartone našim Trepiću i Mikeliniju,ali i jednom gostujucem igraču.Ostali smo 9 protiv 10…
Ipak,junačko srce je presudilo…Čitavo drugo poluvrijeme,sa igračem manje na terenu,bili smo bolji rival,držali loptu,stvarali šanse ali i redom su ih mašali Demonjić,Siniša Sarkić,Ljubiša Sarkić,Pejić…gosti su djelovali izgubljeno i bez ideje ikakve,da bi onda u pomenutom 80.minutu Spasoje Savkić idealno “gurnuo” loptu izmedju dva stopera Mladosti,a tamo se,kao Djevica Marija u Medjugorju,ukazao Demonjić,pobjegao Limiću i Mićiću i zabio za velikih,ogromnih 1:0 i za erupciju oduševljenja u “Cage”-u!!!
Preostalih deset i nadoknade četiri minute je prošlo u isprekidanoj igri sa nekoliko prekida zbog prekršaja,te smo priveli utakmicu kraju sa velika tri boda na svom kontu.
Ekipa Mladosti je pokazala da nisu tek tako u vrhu tabele,da posjeduju zavidan kvalitet što pokazuju već godinama na drugoligaškom Zapadu.
Za nas su nastupili:Stjepanović M,Janković,Trepić,Mikelini,Pejić(Spasojević),Ristić,Demonjić,Sarkić S(Savkić),Sarkić Lj,Petrović M,Damjanović(Djurić).